Specjalne pociągi z Ukrainy kończą bieg na dworcu w Chełmie

 27.02.2022, godz.: 18:20

"Jak poinformował Jakub Banaszek, Prezydent Miasta Chełm, między 18 a 19 do Chełma przyjadą kolejne pociągi z miasta Lwów. Dworzec w Chełmie od teraz będzie pełnił funkcję przejścia granicznego.

Między 18 a 19 do Chełma przyjadą pociągi ze Lwowa. Na dworcu PKP będzie miała miejsce odprawa graniczna pasażerów uchodźców z Ukrainy. Dworzec będzie przejściem granicznym – poinformował Jakub Banaszek, Prezydent Chełma.

Od teraz pociągi z Ukrainy będą kończyć bieg w Chełmie, na terenie dworca i stacji będzie prowadzona odprawa graniczna uchodźców, którzy przekroczyli granicę.

W Chełmie kończy się trasa tych pociągów, tutaj jest odprawa graniczna. To oznacza, że nie będzie można wejść na teren dworca PKP – poinformował Prezydent Banaszek.

Prezydent miasta zwrócił się z prośbą do mieszkańców, aby nie próbowali wchodzić na teren dworca i stacji. Uchodźcy będą mieli zapewniony suchy prowiant i wodę, zapewniono również tłumaczy. Cały teren będzie otoczony kordonem policyjnym. Po odprawie, uchodźcy będą mogli podróżować dalej w głąb Polski, albo jeżeli będzie taka ich wola – zostać w Chełmie.

Jak poinformował Banaszek, w najbliższych dniach do Chełma dojedzie więcej pociągów z ewakuowaną ludnością cywilną z Ukrainy"


wg https://www.nakolei.pl/wojna-na-ukrainie-koleje-ukrainskie-ewakuuja-ludnosc-cywilna-pociagi-z-kijowa-odjezdzaja-pelne-na-zywo/

Comments